دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
تاریخ ثبت: ۹۴/۴/۱۶
تعداد نمایش: ۱۸۳۰
  Bookmark and Share
 
 خداحافظی با Silverlight
  فرستنده خبر: مرتضی طالب پور

شرکت مایکروسافت تایید کرد که مرورگر جدید Edge چهار هفته‌ دیگر همزمان با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند و برای آن قابلیت پشتیبانی از نرم‌افزار Silverlight در نظر گرفته نشده است. افزونه Silverlight یک جایگزین محبوب و کاربردی برای برنامه Adobe Flash محسوب می‌شود که روی پلتفرم‌ های مختلف محتوای غنی و انواع مختلف سرویس‌ها را ارائه می‌دهد.

silverlight

 

اما در وبلاگ رسمی مایکروسافت مطلبی با عنوان HTML5 Premium Media منتشر و در آن گفته شد که به جز Silverlight سیستم ‌های کنترلی ActivX نیز در مرورگر اینترنتی Edge کنار گذاشته می‌شوند. این فرآیند در جریان انتقال فعالیت‌ های مایکروسافت به استانداردهای مبتنی بر HTML5 صورت می‌گیرد که این روزها بسیار مورد توجه صنعت جهانی فناوری قرار گرفته است. البته باید گفت که این مسئله باعث کنار گذاشتن کامل Silverlight نمی‌شود.

مایکروسافت برای چندمین بار توضیح داد که همچنان به پشتیبانی از Silverlight ادامه می‌دهد. اما پیام جدید حاکی از آن است که کاربران می‌بایست آن را کنار بگذارند. بیانیه کامل مایکروسافت به این صورت نوشته شده است: «مایکروسافت پشتیبانی از Silverlight را دنبال می‌کند، و نرم‌افزار Silverlight در خارج از ابزارهای مبتنی بر مرورگر اینترنتی به حیات خود ادامه می‌دهد. سیستمSilverlight  همچنین در مرورگر اینترنتی IE11 پشتیبانی خواهد شد. بنابراین سایت‌ ها می‌توانند گزینه Silverlight را برای ویندوز ۱۰ در اختیار داشته باشند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما به صورت همزمان شرکت‌ هایی که ازSilverlight  استفاده می کند را تشویق می‌کنیم تا به طراحی ‌های مبتنی بر DASH/MSE/CENC/EME رجوع کنند و فرآیندهای DRM که از طریق CNEC کدگذاری می‌شود را به کار برند. این جریان طی گسترده‌ ای از راهکارها را مبتنی بر مرورگرهای اینترنتی،‌ پلفترم‌ها، محتوا و دستگاه ‌های مختلف پشتیبانی می‌کند.»

منبع: آی تی ایران

   نظرات و سؤالات شما در مورد این خبر
 
  پیام جدید
هیچ سؤال یا نظری برای این موضوع فرستاده نشده است.

 عنوان فرستنده تاریخ

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to