شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
تاریخ ثبت: ۹۳/۳/۱۴
تعداد نمایش: ۲۷۹۱
  Bookmark and Share
 
 ویژوال استودیو 14! پیش‌نمایش نگارش بعدی این محصول
  فرستنده خبر: ابوالفضل حسن الدين

چند روز از ارائه نسخه نهایی آپدیت 2 ویژوال استودیو 2013 نگذشته بود که مایکروسافت نسخه پیش‌نمایش آپدیت 3 را عرضه کرد! اما این سرعت به این ارائه محدود نشد، و دیروز مایکروسافت از نگارش بعدی ویژوال استودیو، تحت عنوان ویژوال استودیو 14 پرده‌برداری کرد.محصول ارائه شده در قالب پیش‌نمایش قرار است به عنوان نسخه بعدی ویژوال استودیو در سال 2015 ارائه شود و شامل تمام نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید مایکروسافت خواهد بود. مایکرسافت دلیل ارائه زودهنگام پیش‌نمایش را گردآوری فیدبک‌ها و نظرات کاربران خود عنوان کرده است. قرار است اواخر سال جاری میلادی پیش‌نمایش دیگری نیز از این محصول ارائه شود، که تاریخ ارائه نهایی به همراه نام رسمی محصول همان زمان اعلام خواهد شد. از آنجایی که این پیش‌نمایش دربردارنده نسخه‌های اولیه از تکنولوژی‌ها و بستر‌های جدید می‌باشد، توصیه شده است که نصب آن به صورت مجازی بر روی سیستم‌های خام صورت گیرد. نصب آن در کنار محصولات فعلی از جمله ویژوال استودیو 2013 توصیه نمی‌شود.

ویژوال استودیو 14 کاملا مبتی بر پلفترم جدید کامپایلر دات‌نت، معروف به Roslyn خواهد بود. قابل ذکر است که نسخه بعدی زبان‌های شی‌شارپ و ویژوال بسیک، کد باز و با استفاده از Roslyn در حال بازنویسی می‌باشند. قبلا نیز طی مقاله‌ای در وب‌سایت، معرفی کامپایلر Roslyn به صورت مقدماتی انجام شده است. تیم‌های سی‌شارپ و ویژوال بسیک پست‌هایی را در خصوص انتشار پیش‌نمایش ویژوال استودیو 14 منتشر کرده‌اند.در حوزه وب نیز یک دگرگونی کامل در راه است. چندی پیش مایکروسافت برنامه‌های بعدی خود برای بستر وب را تحت عنوان vNext معرفی کرد. برای تشریح ساختار جدید و نحوه پیاده‌سازی‌ اپلیکیشن‌های وب نسل آینده، یک و دو مقاله کافی نخواهد بود. ویژوال استودیو 14 در این راستا، قالب پروژه‌ها و نیازمندی‌های لازم را در اختیار قرار خواهد داد. برای آشنایی با ساختار آینده وب دات‌نت، مطالعه پست‌های زیر پیشنهاد می‌شود:

اگر کنفرانس TechEd 2014 را دنبال کرده باشید، در جریان هستید که قرار است Entity Framework نیز در نسخه بعدی خود یعنی نسخه 7 به صورت بنیادی برای سازگاری با تمام پلتفرم‌های مایکروسافت بازنویسی شود. تیم Entity Framework در وبلاگ خود در خصوص ارائه پیش‌نمایش ویژوال استودیو 14 نیز پستی منتشر کرده‌اند که در آن از پیاده‌سازی جزئی و اولیه نگارش 7 صحبت شده است.
مایکروسافت با سرعتی باورنکنی در حال تکامل و دگرگونی بزرگترین پلتفرم برنامه‌نویسی خود یعنی دات‌نت و محصولات و تکنولوژی‌های مرتبط با آن می‌باشد. باید منتظر ماند و دید که پیش‌نمایش بعدی چه دستاوردها و نوآوری‌هایی را به دنبال خواهد داشت. البته پرواضح است که انتشار نسخه بعدی ویژوال استودیو بر خلاف نگارش 2013 این محصول سرشار از مباحث نو در عرصه برنامه‌نوسی دات‌نت خواهد بود.

برای اطلاع از آخرین مطالب و اخبار دات‌نت در صفــ ـحه دنیای دات‌نت مؤلف مشترک شوید.


منبع خبر : PersiaDevelopers ( هر گونه استفاده از اخبار اختصاصي PersiaDevelopers منوط به درج منبع خبر بلامانع مي باشد.)


   نظرات و سؤالات شما در مورد این خبر
 
  پیام جدید
هیچ سؤال یا نظری برای این موضوع فرستاده نشده است.

 عنوان فرستنده تاریخ

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to