شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
تاریخ ثبت: ۹۳/۱۱/۱۰
تعداد نمایش: ۲۰۲۰
  Bookmark and Share
 
 شروع به کار تیم طراحی سی‌شارپ برای نگارش 7
  فرستنده خبر: ابوالفضل حسن الدين

 

شرکت مایکروسافت، در یک سال اخیر با روی کار آمدن "ساتیا نادلا" مدیر عامل جدید خود، دچار تغییرات و تحولات اساسی شده است. یکی از این تغییرات بنیادین، کد باز شدن بسیاری از پروژه‌های شرکت بوده است. پروژه Roslyn، که بارها در اخبار و مقالات سایت به آن اشاره شده است، یکی از پروژه‌های مهم کدبازی‌ست که بازنویسی کامپایلرهای زبان‌های مطرح مایکروسافت یعنی سی‌شارپ و ویژوال بیسیک بر روی پلتفرم دات‌نت را در دستور کار خود قرار داده است.

از آنجایی که بازنویسی کامپایلرها با پشتیبانی کامل از تمام ویژگی‌های موجود تا نسخه‌های فعلی، فرآیندی بسیار دشوار و پیچیده‌ می‌باشد، تیم طراح سی‌شارپ در صدد انتقال ملایم از مسیر قبلی به مسیر جدید بوده است. بدین معنا که ویژگی‌های پیچیده و بنیادی در نسخه 6.0 #C گنجانده نشده‌اند. بسیاری از موارد اضافه شده به نگارش 6، موجب تسهیل روند کدنویسی خواهند شد.

 

برگزاری نخستین جلسه طراحی نسخه بعدی سی‌شارپ

سه روز پیش،  MadsTorgersen یکی از اعضای تیم طراحی سی‌شارپ، طی پستی در GitHub، از برگزاری اولین جلسه طراحی این تیم برای نگارش بعدی سی‌شارپ در تاریخ بیست و یکم ماه ژانویه خبر داده است. Mads، در آغاز این پست به این موضوع اشاره می‌کند که این، جلسه‌ی نخست تیم برای نگارش بعد از 6.0 #C بوده و قرار است نگارش 7 برای اشاره به نسخه بعدی مورد استفاده قرار گیرد. در دستور جلسه، سه موضوع کلیدی مورد بررسی قرار گرفتند:

1- فرآیند طراحی

2-زمینه‌ها

3- ویژگی‌ها

به نوشته Mads، تجربه بسیار خوبی در اشتراک‌گذاری فرآیند طراحی نگارش 6 با انجمن‌ها و صاحب‌نظران حاصل شده است. از این رو تیم طراح بر آن شده است تا در طراحی نگارش جدید (7) از ابتدا، این تجربه را مورد استفاده قرار دهد و اطلاع‌رسانی از برگزاری این جلسه نشان از عزم جدی تیم در این راستا داشته است. تیم طراح قصد دارد در صورت امکان، جلسات را به صورت زنده و آنلاین برگزار کند و یا ویدئوهای ضبط شده از جلسات را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

تیم طراح 7.0 #C تا به این لحظه شامل نفرات زیر می‌باشد:

اما به نوشته Mads، قرار است از نفرات خارج از تیم مایکروسافت هم در فرآیند طراحی نگارش بعدی استفاده شود.

همچنین تیم طراح قصد دارد، تمامی پیشنهادات برای ویژگی‌های جدید را بدون در نظر گرفتن اینکه در چارچوب نگارش بعدی خواهند بود یا خیر دریافت نموده، به بررسی آن‌ها بپردازد. از این رو اگر قصد همکاری دارید، می‌توانید نکته نظرات خود را منعکس کنید.

از جمله ویژگی‌هایی که برای نگارش بعدی مورد بررسی قرار گرفته است، امکان استفاده از گزینه‌های بیشتر در switch-caseها به جز مقادیر ثابت می‌باشد. به احتمال بسیار زیاد از نگارش بعدی امکان نوشتن قطعه کدی به شکل زیر امکان‌پذیر خواهد شد: 

switch (o) {
case string s:
    Console.WriteLine(s);
    break;
case int i:
    Console.WriteLine($"Number {i}");
    break;
case Point(int x, int y):
    Console.WriteLine("({x},{y})");
    break;
case null:
    Console.WriteLine("<null>);
    break
}

 

به نظر می‌رسد که انتخاب این مسیر برای توسعه نگارش‌های بعدی زبان‌های دات‌نت بسیار مفید و جذاب خواهد بود. باید منتظر اتفاقات بعدی و جلسات آتی تیم طراح باشیم.

شما می‌توانید مشروح موارد مطرح شده در نخستین جلسه تیم طراح زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ دات‌نت برای نگارش بعدی (7) را در اینجا مطالعه کنید.

برای اطلاع از آخرین مطالب و اخبار دات‌نت در صفــ ـحه دنیای دات‌نت نگارنده مشترک شوید.

منبع خبر : PersiaDevelopers ( هر گونه استفاده از اخبار اختصاصي PersiaDevelopers منوط به درج منبع خبر بلامانع مي باشد.)
  

   نظرات و سؤالات شما در مورد این خبر
 
  پیام جدید
هیچ سؤال یا نظری برای این موضوع فرستاده نشده است.

 عنوان فرستنده تاریخ

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to