دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
تاریخ ثبت: ۹۴/۲/۱۲
تعداد نمایش: ۱۸۹۰
  Bookmark and Share
 
 دات نت فریم‌ ورک از امروز برای لینوکس و مک منتشر می‌شود
  فرستنده خبر: مرتضی طالب پور

مایکروسافت دقایقی پیش در جریان برگزاری کنفرانس بیلد 2015، اعلام کرد که فریم‌ورک دات‌نت از این پس در لینوکس و مک نیز قابل استفاده خواهد بود.

دقایقی پیش (10 اردیبهشت 94) مایکروسافت در جریان برگزاری کنفرانس بیلد اعلام کرد که از این پس فریم ‌ورک دات‌نت در سیستم‌عامل‌های لینوکس و مک نیز در دسترس خواهد بود. انتشار دات‌نت فریم ‌ورک برای مک و لینوکس بدین معنا است که برنامه‌نویسانی که از دات‌نت و زبان‌های نظیر سی‌شارپ برای برنامه‌نویسی استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود تا بدون نیاز به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی دیگری نظیر آبجکتیو سی یا جاوا، برای سیستم‌عامل ‌های لینوکس و مک، برنامه‌نویسی کنند. پیش‌تر گمانه‌ های بسیاری در این مورد مطرح شده بود، چراکه مایکروسافت با خرید Xamarin اولین قدم‌ها برای ایجاد امکان توسعه‌ اپلیکیشن ‌ها در سایر سیستم‌عامل‌ ها را برداشته بود.

ویژوال استودیو برای تمام پلتفرم‌ها منتشر شد

آتش بازی مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلد همچنان ادامه دارد. خبر خوشحال کننده برای توسعه‌دهندگانی که از ویژوال استودیو استفاده می‌کنند، عرضه‌ نسخه ‌ای از این نرم‌افزار برای لینوکس و مک است تا کاربران بتوانند کدهای خود را در سیستم‌عامل ‌های مورد اشاره نیز ویرایش کنند.

پس از آنکه مایکروسافت دات‌نت فریم‌ورک را برای تمام پلتفرم‌ها از جمله مک، لینوکس، اندروید و iOS منتشر کرد، حال ویژوال استودیو را نیز برای پلتفرم‌های مک و لینوکس در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده است. البته باید به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ محدودی از ویژوال استودیو یا عنوانVisual Studio Code  برای مک و لینوکس ارائه شده که کاربران قادرند به کمک آن تنها به ویرایش و تست برخی موارد دیگر بپردازند. ویژوال استودیو 2015 کاملترین نسخه‌ این نرم‌افزار است که فقط در ویندوز در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است. Visual Studio Code کاملاً مجانی است و توسعه ‌دهندگان می‌توانند از آن به صورت رایگان استفاده کنند.

 

   نظرات و سؤالات شما در مورد این خبر
 
  پیام جدید
هیچ سؤال یا نظری برای این موضوع فرستاده نشده است.

 عنوان فرستنده تاریخ

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to