دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 

 

تبدیل تاریخهای میلادی، شمسی و قمری به یکدیگر

با توجه به در اختیار نبودن اطلاعاتی در مورد تقویم هجری شمسی (جلالی) در کتابخانه NET. برنامه نویسان ایرانی همواره خود به دنبال راه حلهایی جهت گنجاندن قابلیت استفاده از تقویم شمسی در برنامه های کاربردی خود می باشند.
Persia .NET یک کتابخانه با استفاده رایگان می باشد که برنامه نویسان به کمک آن می توانند به راحتی و تنها با یک یا دو خط کدنویسی تاریخهای هجری شمسی، هجری قمری و میلادی را در برنامه های مبتنی بر NET. و به یکدیگر تبدیل نمایند.
Persia .NET از جمله کتابخانه هایی است که امکان استفاده از تقویم هجری شمسی شامل تبدیل آن به تاریخ های میلادی و هجری قمری و بالعکس را دارا می باشد. با آنکه کتابخانه NET. اطلاعات مربوط به تقویم هجری قمری ( تقویم اسلامی) را در خود گنجانده است، ولی با همه اینها کتابخانه Persia قابلیت تبدیل تاریخ میلادی به هجری قمری و با لعکس را به روش ساده تری مهیا نموده است.

مقاله ذیل توضیحات بیشتری در مورد این کتابخانه و نحوه استفاده از آن را در اختیار علاقه مندان گذاشته است.

تبدیل تاریخها با استفاده از Persia .NET

 

تولید اعداد فارسی

با وجود آنکه برای تولید اعداد فارسی آنهم بطور پویا در برنامه های مبتنی بر وب راه حلهای مختلفی وجود دارد ولی باز هم مشاهده می شود که در اکثر وب سایتهای فارسی همچنان از اعداد لاتین در کنار خطوط فارسی استفاده می شود. کتابخانه Persia برای آن دسته از برنامه نویسانی که خود به دنبال حل این مسئله نیستند راه حل ساده ای را پیش رو گذاشته است.

 

دریافت Persia .NET قابل استفاده در برنامه های مبتنی بر NET.

Download

Persia .NET یک کتابخانه با استفاده رایگان می باشد و استفاده از آن در برنامه های مختلف شامل هیچگونه محدودیتی نبوده و کاملا" آزاد می باشد. فایل دریافت شده یک فایل zip شده می باشد که شامل فایل DLL مربوط به کتابخانه مورد نظر می باشد.

 


Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to