پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 
 Web.config در ASP.NET 4.0
.NET ASP.NET
تاریخ ثبت:  ۸۸/۱۱/۱۱
تعداد نمایش:  ۶۴۴۵
  نویسنده: مجید شهاب فر
 
   ۱۹  نفر تا این لحظه به این مقاله امتیاز داده اند.
 
   Bookmark and Share

يكي از تغييرات نه چندان مهم اما كاربرپسند تميز شدن و مختصر شدن فايل Web.config در ASP.NET 4.0 مي باشد. كه با ساخت يك پروژه Web App در Visual Studio 2010 كاملا" به چشم مي آيد.

فايل Web.config در NET 3.0. و NET 3.5.

طي سالهاي گذشته و با آمدن ويرايشهاي جديد از ASP.NET همواره شاهد آن بوده ايم كه حجم فايل Web.Configدستخوش تغييراتي مي شده و عمدتا" محتويات آن زياد مي شده است. بعنوان مثال فايلWeb.Config  پيش فرض كه در يك پروژه ASP.NET WebApp در Visual Studio 2008 SP1 به برنامه اضافه مي شود حاوي ۱۲۶ خط شامل همه چيز از تعريف تگ ها گرفته تا تعريف handler ها و module ها مي باشد.

اين افزايش حجم بخاطر استفاده NET 3.0. و NET 3.5. از فايل پيكربندي CLR و Machine.Config مشابه با آنچه كه به همراه NET 2.0. ارائه شد، استفاده مي كنند. و اسمبلي هاي جديد و ساير اصلاحات به هنگام نصب، به آن فايل اضافه مي شوند. به منظور جلوگيري از overwrite شدن برخي داده ها و تنظيمات در فايل machine.confilg اصلي كه مربوط به NET 2.0. مي شود از ثبت handler ها و module هاي جديد كه به همراه NET 3.0. و NET 3.5. ارائه شده اند، در اين فايل پرهيز شده است. در عوض به هنگام ايجاد هر پروژه جديد ASP.NET اين موارد به فايل web.config اضافه مي شوند. اين پروسه سريع است اما باعث مي شود كه حجم فايل web.config افزايش يابد و به تبع آن پيچيده تر نيز گردد.

فايل Web.config در NET 4.0.

NET 4.0. يك ويرايش جديد از CLR و فايل machine.config وي‍ژه NET 4.0. را شامل مي شود كه مي تواند در كنار فايل machine.config مربوط به NET 2.0 ، .NET 3.0. و NET 3.5. قرار گيرد.

فايل جديد machine.config كه مربوط به NET 4.0. مي شود حالا به طور خودكار تمام تگها، handler ها و module هايي كه اين چند سال به ASP.NET اضافه شده اند را در خود جاي داده است، مواردي مانند:

ASP.NET AJAX

ASP.NET Dynamic Data

ASP.NET Routing (which can now be used for both ASP.NET WebForms and ASP.NET MVC)

ASP.NET Chart Control (which now ships built-into ASP.NET V4)

 

به هنگام ايجاد يك پروژه جديد ASP.NET 4.0 فايل Web.config همانند آن چيزي مي شود كه در شكل فوق مشاهده مي گردد. همانطور كه مشاهده مي شود تنها قسمتهاي مربوط به debugging و ASP.NET HttpModules از ابتدا در اين فايل قرار گرفته شده اند و ساير تنظيمات ديگر بدليل اينكه در فايل machine.config قرار گرفته اند در Web.config قرار ندارند مگر آنكه بخواهيم مقادير پيش فرض آنها را تغيير دهيم.

برگرفته از وبلاگ اسكات گاتري

 

 

  کیفیت مقاله ارائه شده از نظر شما   
برای دادن رتبه به این مقاله می بایست Login کرده باشید.
  درباره نویسنده
مجید شهاب فر
طراح، برنامه نویس و مدیر PersiaDevelopers.com
همه مقاله های نوشته شده توسط این کاربر (۱۸)
 
  پیام جدید
صفحه ۱ - پیامهای اصلی ۱ تا ۱ از مجموع ۱ پیام اصلی
اولین قبلی بعدی

 عنوان فرستنده تاریخ
 
تشکر مجید سامانی ۱۳۹۲/۱/۶
اولین قبلی بعدی

Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to