دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 


WPF 
استفاده از Portable Class Library
Portable Class Library چیست؟ Portable Class Library برای تولید Assembly مدیریت شده که قابیلت استفاده در اکثر تکنولوژی‌ها نظیر (WP7(Windows Phone 7 و WPF و Silverlight و Windows Store App و حتی XBox را داراست استفاده می‌شود. این نوع پروژه‌ها میزان استفاده مجدد از کد‌ها رو به حداکثر ممکن می‌رسونه و در عوض تعداد پروژه‌های مورد نیاز رو به حداقل. مورد اصلی استفاده از اون‌ها برای تولید Multi-Targeted Application هاست.
نویسنده: مسعود م.پاکدل
۹۲/۵/۶
بررسی Resource ها در WPF و Silverlight
سیستم Resourceدر WPF راهی برای نگهداری و استفاده مجدد از یک مجموعه شی ، براش ها ،Template ها ،رنگ ها و... است.شما می توانید به راحتی Resource ها را در کد XAML مربوط به یک Window و یا به عنوان Resource کل برنامه تعریف کنید که با این عمل مقدار خیلی زیادی از کدنویسی کاهش می یابد همچنین امکان تغییر در ظاهر سیستم بسیار سهل می گردد.
نویسنده: علی اقدم
۸۹/۸/۲۶
معرفی و بررسی کنترل Grid در WPF
کنترل گريد يکي از قوي ترين و پرکاربرد ترين کنترل هاي کانتينر مي باشد. به طور حتم مي توان گفت که در بيش از 90 درصد موارد، شما از اين کنترل براي طراحي واسط کاربري برنامه هاي خود استفاده خواهيد کرد. اين کنترل داراي خواص زيادي مي باشد که شما را در طراحي واسط هاي کاربري پيچيده ياري مي کند.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۱۰/۱۲
چیدمان و طراحی کنترل ها در WPF
در اين مقاله نحوه استفاده از کنترل هاي Container جهت چيدمان ساير کنترل ها بر روي پنجره ها مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۹/۱۰
مروری بر زبان XAML
XAML مخفف عبارت EXtensible Application Markup Language مي باشد. زبان XAML که يک زبان توصيفي مي باشد، بر پايه قواعد XML مي باشد. اين زبان در ايجاد برنامه هاي WPF نقش بسيار موثري را بازي مي کند.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۹/۲
نگاهی به تکنولوژی WPF
قدرت WPF در اين است که اساس و پايه هر کنترلي مانند برنامه نويسي قبل، بسته نيست و اين شما هستيد که به WPF خواهيد گفت که متن روي کنترل را به چه صورتي طراحي کنيد. يا پس زمينه کنترل يا کناره هاي آن را به آن صورتي که شما مي گئييد طراحي کند. به همين منظور نيز داراي ابزارهاي بسيار زيادي جهت کار براي طراحي کنترل هاي شما مهيا مي کند. ابزارهايي مانند قلم مو هاي گراديان با تعداد رنگ هاي نامحدود، انواع ابزار هاي گرافيکي براي ترسيم شکل دلخواه شما، امکان ايجاد افکت هاي بسيار زيبا و متنوع بر روي هر قسمتي از کنترل که بخواهيد، وجود افکت هاي از پيش تعريف شده، امکان طراحي هاي 2 بعدي و نيز 3 بعدي، امکان ايجاد انيميشن و بسياري از امکانات ديگر که به مرور با آن ها آشنا خواهيد شد.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۸/۱۸
مقدمه ای بر WPF
WPF می­تواند با ارئه ویژگی­های قدرتمندتری به برنامه نویس اجازه دگرگون کردن روشی که محتوای هر قسمت از صفحه نمایش رندر می­شود را بدهد. با استفاده از این ویژگی­ها می­توانید سبک کنترل­های عمومی موجود مانند دکمه را بدون نوشتن کد دوباره طراحی کنید. به شیوه مشابه ای می­توانید با استفاده از اشیاء تبدیل، هر چیزی که بر روی واسط نمایشی برنامه قرار دارد را دستخوش تغییرات کنید.
نویسنده: وحید رحمانی فرد
۸۷/۴/۲۱Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to