دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 


Graphics 
معرفی و بررسی کنترل Grid در WPF
کنترل گريد يکي از قوي ترين و پرکاربرد ترين کنترل هاي کانتينر مي باشد. به طور حتم مي توان گفت که در بيش از 90 درصد موارد، شما از اين کنترل براي طراحي واسط کاربري برنامه هاي خود استفاده خواهيد کرد. اين کنترل داراي خواص زيادي مي باشد که شما را در طراحي واسط هاي کاربري پيچيده ياري مي کند.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۱۰/۱۲
چیدمان و طراحی کنترل ها در WPF
در اين مقاله نحوه استفاده از کنترل هاي Container جهت چيدمان ساير کنترل ها بر روي پنجره ها مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۹/۱۰
مروری بر زبان XAML
XAML مخفف عبارت EXtensible Application Markup Language مي باشد. زبان XAML که يک زبان توصيفي مي باشد، بر پايه قواعد XML مي باشد. اين زبان در ايجاد برنامه هاي WPF نقش بسيار موثري را بازي مي کند.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۹/۲
مروری بر +GDI (قسمت سوم)
در این قسمت از مقاله به کلاس ها و امکانات جالب و کاربردی دیگر از +GDI پرداخته می شود.
نویسنده: سعید هوشمند
۸۷/۹/۱
مروری بر +GDI (قسمت دوم)
در قسمت قبل با GDI آشنا شده و سپس ۳ بخش اصلی +GDI را توضیح داده و امکانات جدید اضافه شده به +GDI را برسی نمودیم.در ادامه قصد داریم تا به صورت کاربردی تر امکانات و ترسیمات پایه ای +GDI را برسی نماییم.
نویسنده: سعید هوشمند
۸۷/۸/۲۵
نگاهی به تکنولوژی WPF
قدرت WPF در اين است که اساس و پايه هر کنترلي مانند برنامه نويسي قبل، بسته نيست و اين شما هستيد که به WPF خواهيد گفت که متن روي کنترل را به چه صورتي طراحي کنيد. يا پس زمينه کنترل يا کناره هاي آن را به آن صورتي که شما مي گئييد طراحي کند. به همين منظور نيز داراي ابزارهاي بسيار زيادي جهت کار براي طراحي کنترل هاي شما مهيا مي کند. ابزارهايي مانند قلم مو هاي گراديان با تعداد رنگ هاي نامحدود، انواع ابزار هاي گرافيکي براي ترسيم شکل دلخواه شما، امکان ايجاد افکت هاي بسيار زيبا و متنوع بر روي هر قسمتي از کنترل که بخواهيد، وجود افکت هاي از پيش تعريف شده، امکان طراحي هاي 2 بعدي و نيز 3 بعدي، امکان ايجاد انيميشن و بسياري از امکانات ديگر که به مرور با آن ها آشنا خواهيد شد.
نویسنده: مهدی کیانی
۸۷/۸/۱۸
مروری بر +GDI
در این سری از مقالات نویسنده شما را با کلیات کتابخانه گرافیکی +GDI و نحوه برنامه نویسی برای آن آشنا می سازد.
نویسنده: سعید هوشمند
۸۷/۸/۱۳
معرفی برنامه نویسی و توسعه بازی
چندی پیش توسعه بازی یکی از حوزه های انحصاری و دشوار برنامه نویسی به شمار می رفت، اما امروزه با ارائه شدن کتابخانه ها و ابزارهای ساده امکان یادگیری برنامه نویسی بازی برای هر فرد علاقمند فراهم شده است. در این مقاله به صورت ساده و اجمالی به معرفی دو کتابخانه مهم در حوزه دات نت برای برنامه نویسی بازی خواهیم پرداخت.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۸۷/۵/۲۳Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to