شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 


ASP.NET 
مدیریت State Management در ASP.NET
وب ماهیتی Stateless دارد به این معنی که با هر بار درخواست بارگذاری یک صفحه متغیرها، مقدار قبلی خود را از دست می دهند
نویسنده: مرتضی طالب پور
۹۴/۲/۱۶
مدیریت خطاها در ASP.NET به کمک ELMAH
ELMAH در واقع یک کتابخانه Open Source است که برای ثبت خطاها استفاده می شود.این ثبت خطاها می تواند در دیتابیس باشد و بیشتر جایی کاربرد دارد که ما در برنامه ممکن است به علت حجم بالای کار برای بعضی از متد هایمان از Exception Handling استفاده نکرده باشیم و در آن موقع ELMAH می تواند کمک کند
نویسنده: پورداد دانشمند
۹۲/۶/۲۴
غائبان بزرگ Build 2013
در این مقاله آخرین کنفرانس Build مایکروسافت که چندی پیش برگزار شد، به صورت اجمالی مورد تحلیل قرار گرفته است. بررسی نوآوری‌ها و نسخه‌های جدید ارائه شده از محصولات و تکنولوژی‌ها، مشخص می‌کند که جای چه عناوینی در این کنفرانس خالی بوده است.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۲/۴/۲۲
دسترسی به کنترل ها و متد های Master Page
احتمالا تا به حال از Master Page استفاده کرده اید و این نیاز را داشته اید که یک متد یا یک صفت (Property) که در یک Master Page تعریف شده را از درون یک فرم (Web form) فراخوانی کنید...
نویسنده: مهران شیخ الاسلامی
۸۹/۵/۲۶
بررسی کنترل ValidatorCalloutExtender
تا به حال در بعضی سایت ها وقتی شما آدرس میل یا هرچیز دیگری که شامل فرمت خاصی است وارد می کنید به شما به صورت یک پیام مبنی بر این که فرمت مورد نظر صحیح نمی باشد برخورد میکنید. کنترل ValidatorCalloutExtender جهت نمایش پیغام به کاربر به کار می رود که شکل آن به صورت زیر می باشد.
نویسنده: وحید میرزایی
۸۸/۱۲/۲۱
URL Routing در ASP.NET 4.0
مسيرگزيني URL اين امكان را مي دهد تا در آدرس URL مسيرها را بدون نگاشت فايلهاي فيزيكي تعريف كرد. اين امر كمك مي كند تا بجاي آنكه مجبور شويم نام اصلي يك فايل يا شماره كد يا يك ID طولاني را در آدرس URL بياوريم، از عباراتي معني دار استفاده كنيم كه هم كاربرپسند است هم سريع تر مورد توجه موتورهاي جستجوگر قرار مي گيرد.
نویسنده: مجید شهاب فر
۸۸/۱۲/۳
Web.config در ASP.NET 4.0
يكي از تغييرات نه چندان مهم اما كاربرپسند تميز شدن و مختصر شدن فايل Web.config در ASP.NET 4.0 مي باشد. كه با ساخت يك پروژه Web App در Visual Studio 2010 كاملا" به چشم مي آيد.
نویسنده: مجید شهاب فر
۸۸/۱۱/۱۱
غیر فعال کردن دکمه back در مرورگرها
خیلی از مواقع لازم است که کاربر در صفحات وب امکان زدن دکمه Back را نداشته باشد(مثلا در سایت های ثبت نام یا پرداخت های الکترونیک). در برخی از این سایتها به عنوان یک هشدار به کاربر اعلام شده است که از دکمه Back مربوط به مرورگر استفاده نشود...
نویسنده: بهتاش مرادی
۸۸/۵/۸
فراخوانی توابع وب سرویس با استفاده ASP.NET AJAX
یکی از محبوبترین امکاناتی که امروزه Asp.net Ajax در اختیار کاربرانش قرار داده قابلیت فراخوانی توابع وب سرویس با استفاده ار جاوا اسکریپت در سمت کلاینت است.
نویسنده: میثم نوایی
۸۸/۱/۱۶
آشنائی اوليه با ASP. NET 3.5 و VS 2008
همانند نسخه شماره 3 كه نسبت به نسخه شماره 2 دارای امكانات بيشتری بود ، در اين نسخه نيز نسبت به نسخه قبلی امكانات جديدی اضافه شده است . اسمبلی های اساسی نصب شده توسط نسخه شماره 2 فريمورك ، همچنان در نسخه های 2 و 5 / 3 قابل استفاده می باشند . به عبارت ديگر ، در نسخه شماره 5 / 3 ، مفاهيم و نحوه نوشتن كد و مواردی از اين قبيل نسبت به نسخه شماره 2 تغيير نكرده است . در اين نسخه ، نوع ها ، ويژگی ها و قابليت های جديدی به فريمورك اضافه شده است.
نویسنده: اسدالله پناهي
۸۶/۱۰/۱۳
123Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to