شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 


NET. 
ظهور 6.0 #C
برای نسختین بار در کنفرانس NDC که 11-15 آذرماه 1392 در لندن برگزار شد، طی ارائه‌ای که توسط Mads Torgersen تحت عنوان 'آینده سی‌شارپ' صورت گرفت، برخی از ویژگی‌های احتمالی نسخه 6.0 سی‌شارپ معرفی شدند. خوشبختانه بعد از کنفرانس Build 2014، اولین پیش‌نمایش از کامپایلر جدید سی‌شارپ - که ازین پس پروژه‌ای کد باز خواهد بود - در اختیار عموم قرار گرفت. در این مقاله، ویژگی‌های جدید این زبان برنامه‌نویسی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۳/۱/۱۷
پخش فایلهای صوتی (MP3 ,WMA) در کنسول #C
می خواهیم از طریق محیط Console در #C برنامه ای برای پخش فایلهای صوتی با فرمت MP3 و WMA بنویسیم.
نویسنده: محمد مصراوغلی
۹۲/۷/۲۷
استفاده از Portable Class Library
Portable Class Library چیست؟ Portable Class Library برای تولید Assembly مدیریت شده که قابیلت استفاده در اکثر تکنولوژی‌ها نظیر (WP7(Windows Phone 7 و WPF و Silverlight و Windows Store App و حتی XBox را داراست استفاده می‌شود. این نوع پروژه‌ها میزان استفاده مجدد از کد‌ها رو به حداکثر ممکن می‌رسونه و در عوض تعداد پروژه‌های مورد نیاز رو به حداقل. مورد اصلی استفاده از اون‌ها برای تولید Multi-Targeted Application هاست.
نویسنده: مسعود م.پاکدل
۹۲/۵/۶
غائبان بزرگ Build 2013
در این مقاله آخرین کنفرانس Build مایکروسافت که چندی پیش برگزار شد، به صورت اجمالی مورد تحلیل قرار گرفته است. بررسی نوآوری‌ها و نسخه‌های جدید ارائه شده از محصولات و تکنولوژی‌ها، مشخص می‌کند که جای چه عناوینی در این کنفرانس خالی بوده است.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۲/۴/۲۲
ایجاد پرسش های linq به صورت پویا
در این مقاله سعی شده است ایجاد پرسش ها linq به صورت پویا شرح داده شود. برای این امر از امکان Expression Tree استفاده شده است.
نویسنده: فرید بکران
۹۰/۱۱/۱۹
سیر تکاملی Delegate ها - قسمت چهارم، Func and Action
به جاي تعريف يك delegate جديد با هر نوع برگشتي و پارامترهاي مختلف مي توان از delegate هايFunc و Action استفاده نمود. در اين مقاله به معرفي و نحوه استفاده از اين دو نوع delegate مي پردازيم.
نویسنده: مجید شهاب فر
۹۰/۹/۶
معرفی کلاس Lazy
احتمالا تا به حال این سوال در ذهن شما مطرح شده که آیا امکان دارد که ایجاد یک متغیر را تا زمانی که آن متغیر مورد استفاده قرار گیرد به تعویق اندازیم یا نه. این وضعیت در مواقعی نمود بیشتری پیدا میکند که متغیر یا فعالیت مرتبط با آن به نسبت سنگین باشد. در NET 4.0. این امکان بوسیله کلاسی به نام lazy در فضای نام System ایجاد شده است.
نویسنده: فرید بکران
۹۰/۸/۶
سیر تکاملی Delegate ها - قسمت سوم، Lambda Expression
Lambda Expression در NET 3.0. و برای ساده کردن هرچه بیشتر استفاده از توابع بی نام معرفی شد. در این مقاله به تعریف Lambda Expression و نحوه استفاده از آن می پردازیم.
نویسنده: مجید شهاب فر
۹۰/۷/۲۸
آموزش نوشتن Parser با VeParser
VeParser یک ابزار ساده برای نوشتن Parser است، در این مقاله بعد از معرفی این ابزار با یک مثال نحوه نوشتن Parser را با آن را شرح میدهم.
نویسنده: سام ناصری
۹۰/۷/۲۳
C# 5.0: كنفرانس Build و نامي جديد در نگارش بعدي، WinRT!
كنفرانس Build مايكروسافت كه چندي پيش برگزار شد با رونمايي از سيستم عامل بعدي مايكروسافت تحت عنوان ويندوز 8 و در كنار آن پلتفرم، ابزارها و تكنولوژي هاي برنامه نويسي اين سيستم عامل همراه بوده است. در اين بين نام جديد WinRT به چشم مي خورد. آندرس هلسبرگ - معمار و طراح اصلي زبان سي شارپ - در اين كنفرانس ارائه اي جالب از ويژگي هاي نسخه بعدي سي شارپ داشت كه در اين مقاله به بررسي آن پرداخته مي شود.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۰/۷/۱۱
12345678Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to