شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
 
 
 
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
 

 
 


همه مقالات 
مدیریت State Management در ASP.NET
وب ماهیتی Stateless دارد به این معنی که با هر بار درخواست بارگذاری یک صفحه متغیرها، مقدار قبلی خود را از دست می دهند
نویسنده: مرتضی طالب پور
۹۴/۲/۱۶
ظهور 6.0 #C
برای نسختین بار در کنفرانس NDC که 11-15 آذرماه 1392 در لندن برگزار شد، طی ارائه‌ای که توسط Mads Torgersen تحت عنوان 'آینده سی‌شارپ' صورت گرفت، برخی از ویژگی‌های احتمالی نسخه 6.0 سی‌شارپ معرفی شدند. خوشبختانه بعد از کنفرانس Build 2014، اولین پیش‌نمایش از کامپایلر جدید سی‌شارپ - که ازین پس پروژه‌ای کد باز خواهد بود - در اختیار عموم قرار گرفت. در این مقاله، ویژگی‌های جدید این زبان برنامه‌نویسی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۳/۱/۱۷
ساده ترین روش تبدیل تاریخ میلادی به شمسی
به روشی بسیار ساده و تنها با چند خط کد می توان تاریخ میلادی را به شمسی تبدیل نمود. توجه داشته باشید که وجود using System.Globalization ضروری است.
نویسنده: امیر فراهانچی
۹۲/۱۰/۶
پخش فایلهای صوتی (MP3 ,WMA) در کنسول #C
می خواهیم از طریق محیط Console در #C برنامه ای برای پخش فایلهای صوتی با فرمت MP3 و WMA بنویسیم.
نویسنده: محمد مصراوغلی
۹۲/۷/۲۷
تبدیل تاریخ شمسی به میلادی
می آموزیم که چگونه از تابع مبدل تاریخ میلادی به شمسی در برنامه هایتان استفاده کنید
نویسنده: محمد مصراوغلی
۹۲/۷/۲۷
مدیریت خطاها در ASP.NET به کمک ELMAH
ELMAH در واقع یک کتابخانه Open Source است که برای ثبت خطاها استفاده می شود.این ثبت خطاها می تواند در دیتابیس باشد و بیشتر جایی کاربرد دارد که ما در برنامه ممکن است به علت حجم بالای کار برای بعضی از متد هایمان از Exception Handling استفاده نکرده باشیم و در آن موقع ELMAH می تواند کمک کند
نویسنده: پورداد دانشمند
۹۲/۶/۲۴
استفاده از Portable Class Library
Portable Class Library چیست؟ Portable Class Library برای تولید Assembly مدیریت شده که قابیلت استفاده در اکثر تکنولوژی‌ها نظیر (WP7(Windows Phone 7 و WPF و Silverlight و Windows Store App و حتی XBox را داراست استفاده می‌شود. این نوع پروژه‌ها میزان استفاده مجدد از کد‌ها رو به حداکثر ممکن می‌رسونه و در عوض تعداد پروژه‌های مورد نیاز رو به حداقل. مورد اصلی استفاده از اون‌ها برای تولید Multi-Targeted Application هاست.
نویسنده: مسعود م.پاکدل
۹۲/۵/۶
نگاهی به TypeScript
آخرین پروژه شرکت مایکروسافت در حوزه زبان‌های برنامه‌نویسی، زبان TypeScript بوده که آندرس هلسبرگ سرپرستی تیم توسعه آن را به عهده دارد. این مقاله به معرفی TypeScript و بررسی ویژگی‌های آن می‌پردازد.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۲/۴/۳۱
غائبان بزرگ Build 2013
در این مقاله آخرین کنفرانس Build مایکروسافت که چندی پیش برگزار شد، به صورت اجمالی مورد تحلیل قرار گرفته است. بررسی نوآوری‌ها و نسخه‌های جدید ارائه شده از محصولات و تکنولوژی‌ها، مشخص می‌کند که جای چه عناوینی در این کنفرانس خالی بوده است.
نویسنده: ابوالفضل حسن الدين
۹۲/۴/۲۲
ایجاد پرسش های linq به صورت پویا
در این مقاله سعی شده است ایجاد پرسش ها linq به صورت پویا شرح داده شود. برای این امر از امکان Expression Tree استفاده شده است.
نویسنده: فرید بکران
۹۰/۱۱/۱۹
12345678910...Copyright © 2006 - 2016 All Rights Reserved.
Please direct your questions or comments to